BRÝLE Lexilens®

PRO ČTENÍ A PSANÍ S DYSLEXIÍ 

Vědecký objev přináší zařízení, které mění život lidem s dyslexií

Hlavní vlastnosti brýlí Lexilens®

 • USNADŇUJÍ ČTENÍ
  Brýle pomáhají při čtení a zlepšují schopnost zapamatovat si text. Obsahují aktivní filtr, který filtruje "parazitní" obrazy znesnadňující čtení.
 • USNADŇUJÍ PSANÍ
  Stejným způsoben, jako brýle pomáhají při čtení, pomáhají při dlouhodobějším užívání také při psaní.
 • USNADŇUJÍ UČENÍ
  Schopnost zlepšeného čtení a psaní přináší uživatelům větší pohodu při učení. Díky tomu získávají zpět sebevědomí a celkovou životní pohodu.
 • SNIŽUJÍ NÁMAHU
  U některých lidí okamžitě, u jiných při pravidelném čtení porozumíte tomu, co čtete s menší námahou, protože se nemusíte stále vracet a dávat si vše dohromady, poté co přečtete pár slov.
 • ODSTRAŇUJÍ OBAVY
  Pomáhají číst a psát bez obav z chyb, posuzování, nebo sociálního vyloučení.
 • JSOU UNIVERZÁLNÍ
  Dyslexie nemá hranice. Nezáleží na jazyce nebo úrovni gramotnosti. Vezměte prosím na vědomí, že Lexilens® nebude číst za vás: schopnost plynule číst se projevit okamžitě.

Co jsou brýle Lexilens® a jak fungují

Brýle Lexilens® jsou výsledkem věděckého výzkumu, který popisuji v tomto článku: Výzkum, který dává novou naději v léčbě dyslexie

Na základě tohoto výzkumu bylo možné vyrobit speciální brýle, které umožňují lidem s dyslexií snázeji číst a psát. Díky tomu nemusí zažívat hodiny frustrace a obav z nepochopení. 

Jak brýle fungují

Nejedná se o klasické dioptrické brýle, ale o elektronické zařízení.

Dalo by se říci, že brýle fungují jako filtr, který zachytí zrcadlový / parazitující obraz, který mate mozek.

Chete-li číst, nebo dělat úkoly, brýle jednoduše zapnete pomocí jednoho tlačítka na stranci a po skončení zase vypnete. Na jedno nabití vydrží až 25 hodin.

Na začátku je nutné brýle zkalibrovat

Poruchy čtení jsou různé a u každého mohou být jinak silné. Proto musí být Lexilens® přizpůsoben každému jednotlivému uživateli, aby se plně projevil jejich potenciál. Po dokončení nastavení se parametry uloží do brýlí a již je není třeba nastavovat.

První kalibraci doporučujeme udělat u specialisty v rámci prvotního testu. Následně můžete kalibraci dělat sami doma, prostřednicvím aplikace na mobilním telefonu.

#1 Patentovaná chytrá pomůcka pro čtení s dyslexií

Podpořeno vědeckými poznatky a schváleno odborníky po celém světě
Ocenění udělené několika světovými organizacemi
100% garance spokojenosti. Pokud brýle nepřinesou výsledky, můžete je vrátit.

Ale je známo, že dyslexie nesouvisí se zrakem

ANO. Je to vskutku tak.

Proto účinek brýlí na dyslexii nevychází z úpravy zraku. Brýle totiž mění způsob zpracování obrazu mozkem (obraz získaný očima).

V případě potřeby však lze k brýlím Lexilens přidat i klasické dioprické brýle. Ty mohou být umístěny ve speciálním klipu.

Co říkají uživatelé

Lexilens® byl navržen s využitím vědeckého průlomu týkajícího se dyslexie a do dnešního dne si tisíce uživatelů po celém světě užívají snadnější čtení díky Lexilens®. Podívejte se na vědeckou studii nebo na reference níže a rozhodněte se sami.

Je pravda, že jsem si řekl, že jsem dyslektik, a tak to prostě je. Než jsem vyzkoušel Lexilence, už jsem nechtěl číst. Ani když jsem objevil mangu. Když jsem to zkusil a viděl, že to funguje, pochopil jsem, že to skutečné a že to může pomoct mnoha lidem. Opravdu mi to přišlo neuvěřitelný, ale bylo to fakt.
Lucas
Bylo pro mě velmi těžké číst. Stálo mě to hodně energie. Brýle jsem dostala v prosinci 2020. Je to úleva, že mám řešení. Během pár minut je hned vidět, že čtu plynuleji. Už si nepletu slova. Překvapilo mě, jak rychle čtu. Je to působivé. Je to dokonce fakt ohromující. Skutečné řešení pro mě, abych začala nový život.
Clara
Od mala jsem byl dyslektik. Čtení jsem se učil fakt těžko a taky jsem měl problémy se vztahy s ostatními. Když si nasadíš Lexilens, tak je čtení mnohem rychlejší a vyžaduje mnohem míň přemýšlení. Jsem také více v pohodě před svým synem. Když mu čtu pohádky, tak to víc ocení, protože čtu stejně dobře jako máma. A nakonec to nepohodlí, které jsem měl jako dítě, úplně zmizelo.
Jordane

JSOU BRÝLE LEXILENS® ÚČINNÉ NA VŠECHNY FORMY DYSLEXIE?

Dyslexie je porucha učení s mnoha tvářemi. Výzkum stále probíhá a v této fázi nemůžeme poskytnout definitivní odpověď. Přesto mnoho uživatelů s různými formami dyslexie potvrzuje pozitivní vliv Lexilens® na jejich životy.

Nedávný průzkum ve Francii ukázal 92% spokojenost uživatelů Lexilens®.

To však bohužel neznamená, že brýle fungují úplně u každého. V některých konkrétních případech nejsou výsledky tak výrazné. Proto každý den pokračujeme ve výzkumu, abychom pomohli i těm, kteří jsou postiženi méně častou formou dyslexie. Lexilens® nedoporučujeme osobám trpícím epileptickými záchvaty.

Photo by Thought Catalog on Unsplash

Garance spokojenosti

Buď budete spokojeni, nebo peníze zpět

Naším cílem je pomáhat a cheme našim uživatelům přinášet radost. Abychom zajistili vaši spokojenost, uděláme nejdříve první testování. Pokud brýle po testování zakpupíte a nebudete s výsledky spokojeni, můžete brýle (nepoškozené) vrátit do 30-ti dnů od nákupu bez udání důvodu. 

Technické specifikace

 • Rám
  Hmotnost: 60 g, rozměry (D x V) 145 x 47 mm
 • Šířka očnice 46 mm
 • Šířka nosníku 25 mm
 • Délka stranice 136 mm
 • 3 velikosti
  S pro děti, M pro teenagery a dospělé a L pro dospělé
 • Leštěné čočky Sodocalcique
 • Materiál z biologických zdrojů pro maximální ochranu životního prostředí
  Polyamid (PA11)
 • Rozsah provozních teplot -10°C - +50°C
 • Lithium-iontová baterie
  Nabíjení 5 hod přes USB-C, výdrž až 25 hod.
 • Obsah balení
  Brýle Lexilens, ochranná krabička, hadřík na čištění, USB-C kabel na nabíjení, přídavný klip na dioptrické čočky, návod

Často kladené otázky a odpovědi

JAKÉ VÝHODY BYCH MĚL OD POUŽÍVÁNÍ LEXILENS® OČEKÁVAT?

Okamžité: čtení s menší námahou, porozumění textu. Po nějaké době: můžete zaznamenat zlepšení také při zapamatování a psaní. Pokud bojujete s dyslexií, můžete očekávat, že budete číst snadněji, např. s menší námahou, a okamžitě porozumíte tomu, co čtete. V důsledku toho byste měli pociťovat menší únavu, a proto být schopni číst delší dobu. Účinek se liší člověk od člověka a pohybuje se od WOW efektu (cca 20% uživatelů) až po mírnější účinek. K dnešnímu dni nejsme schopni předpovědět, jak silně Lexilens® zlepší vaši schopnost číst, takže nejlepší bude vyzkoušet si to na vlastní kůži. Z tohoto důvodu nabízíme testování a 30denní záruku vrácení peněz. Vliv na zapamatování vyžaduje pravidelné používání a po několika týdnech by mělo dojít ke zlepšení, toto zpoždění se u jednotlivých osob liší.

JE POUŽITÍ LEXILENS® BEZPEČNÉ?

ANO. Použití Lexilens® je bezpečné z několika hledisek: Elektrická bezpečnost : Lexilens® splňuje IEC 60601-1: 2005 + CORR. 1:2006 + CORR. 2:2007 + AM1:2012 (nebo IEC 60601-1: 2012 dotisk). Zdravotní bezpečnost: Lexilens® vyhovuje certifikaci CE týkající se standardů pro zdravotnické prostředky třídy I (směrnice 93/42/CEE consolidée par la Directive 2007/47/CE).

UMOŽŇUJE LEXILENS® TAKÉ ČTENÍ NA OBRAZOVKÁCH, TABLETECH, CHYTRÝCH TELEFONECH A POČÍTAČÍCH?

ANO. Lexilens® je kompatibilní s většinou zdrojů digitálních médií. Většina obrazovek má polarizační úhel 45°, zatímco Lexilens® má vertikální polarizační úhel, což znamená, že budete moci číst obrazovku s Lexilens®. Pouze některé velmi vzácné modely obrazovek zobrazují horizontální polarizační úhel, který není kompatibilní s Lexilens®.

LZE LEXILENS® POUŽÍT KDYŽ NOSÍM DIOPTRICKÉ BRÝLE?

ANO. Do konstrukce Lexilens® je možné přidat dioptrické čočky přidáním dodaného klipu. Jedná se o velmi běžný systém v optickém světě, používaný zejména u sportovních brýlí. Místní optik vám jednoduše vybrousí čočky do tohoto klipu. Nebo si můžete napřed nasadit svoje dioptrické brýle a před ně Lexilens®.

Cena a možnosti testování

TESTOVÁNÍ JE ZDARMA. V současnosti hledáme první testery ideálně z Brna a okolí. V průběhu roku chceme zajistit testovací místo v každém větším městě v České republice.

Máte zájem o testování, nebo pracujete s lidmi s dyslexií a chtěli byste toto řešení svým klientům ukázat? Klikněte na patřičné tlačítko níže.

Brýle Lexilens®
K dispozici velikosti: S pro děti M pro teenagery a dospělé L pro dospělé
14 750 Kč

Brýle není možné v tuto chvíli objednat online. Před objednáním je potřeba udělat test a tomu předchází poznávací online hovor. Pokud jste například rodič a máte zájem o brýle pro někoho blízkého, kliněte prosím na zelené tlačítko.  Pokud pracujete jako terapeut / specialista s lidmi s dyslexií klikněte na modré tlačítko:

VYROBENO VE FRANCII. Brýle jsou vyvinuty i vyrobeny ve Francii za použitím materiálu z biologických zdrojů pro minimální uhlíkovou stopu.

UPOZORNĚNÍ: Vezměte prosím na vědomí, že Lexilens® nebude číst za vás: schopnost plynule číst se nemusí dostavit okamžitě, ale zbavíte se překážek, které tomu brání. I s brýlemi dále docházejte ke svému specialistovi a čtení i psaní trénujte.