Jedna věc, aby vaše dítě s dyslexií snadno četlo a psalo

Odhalte revoluční nástroj, který může změnit životy vašich blízkých s dyslexií.

Zjistěte, jak mohou lidé dyslexií okamžitě zrychlit čtení a psaní, snížit námahu na pochopení a zapamatování textu a díky tomu získat ztracené sebevědomí a radost ze života.

Možná že to sami dobře znáte. Čtení a psaní jsou pro lidi s dyslexií každodenním zdrojem frustrace a neustálého boje. Čtení knihy nebo učebnice vyčerpává, řádky se vlní, písmena splývají. Poté co si dáte dohromady 2-3 slova se musíte vrátit zpět k předchozím řádkům a zase si to všechno musíte dát dohromady...Je to tak namáhavé...

Co když ale existuje překvapivá cesta, jak číst a psát 2x rychleji, snížit náročnost těchto úkolů a díky tomu se zbavit strachu z posměšků při čtení nahlas a zbavit se frustrace z toho, že musíte trávit čtením a psaním více času než ostatní? 

Od malička jsem byl fascinován světem vědy a technologie. S napětím jsem četl verneovky, k nelibosti rodičů jsem rozebíral domácí spotřebiče a snil o tom, jak jednoho dne vynaleznu něco, co změní svět. Měl jsem tajný sen o vynálezu, který bude lidem pomáhat překonávat jejich překážky a usnadňovat život...

Jenže pak přišla srážka s realitou. Místo toho, abych studoval na průmyslovce a realizoval své sny, jsem se na školu nedostal a nakonec se vyučil jako elektromechanik. Po maturitě jsem na dílně opravoval transformátory. Místo vynálezů, které by měnily svět, jsem se každý den potýkal s rutinními úkoly.

Ale život měl pro mě přichystané jiné plány. Odjel jsem do Anglie, kde jsem se vzdělával a pracoval. Po návratu jsem se dostal do světa elektronických součástek, spotřební elektroniky a zahraničního obchodu, což mě přivedlo blíže k mé původní vášni.

I když jsem se dostal do světa technologie, stále jsem nic nevynalézal. Ale začal jsem pomáhat různým značkám působit na Českém a Slovenském trhu, což mě přivedlo blíže k vývoji, výrobě a inovacím.

Roky běžely a já jsem se cítil, jako bych se vzdálil svému původnímu snu. Ale pak přišel zlom.

V září 2023 jsem na veletrhu v Berlíně potkal průkopnickou firmu z Francie. Byl jsem ohromen jejich inovativním produktem - brýlemi Lexilens pro dyslektiky, které doslova mění životy mnoha lidí.

Konečně jsem nalezl smysluplný produkt, který lidem skutečně pomáhá a zkvalitňuje jim život!

Vidím, jak jejich brýle mění životy lidí s dyslexií ve Francii, Polsku, Anglii, USA a dalších více jak dvaceti zemích celého světa a cítím hrdost, že jsem součástí této revoluce.

Dnes s touto firmou spolupracuji a v těchto dnech začínám jejich působení v České republice (jste jedním z prvních lidí v ČR, kteří mají tyto informace).

Uvědomil jsem si, že i když jsem se vzdálil své původní cestě, život mě přivedl zpět k mé vášni a dal mi příležitost skutečně změnit svět.

Spolu můžeme vytvořit svět, na který budeme hrdí.

Lidé s dyslexií se potýkají s různými výzvami. Možná sami dobře víte, jak hluboký a bolestivý může být jejich boj. Ačkoli máme odborné znalosti a nástroje k pomoci, může být obtížné najít konkrétní řešení, které by mohlo mít okamžitý a trvalý dopad na jejich životy.

Brýle Lexilens® jsou novým revolučním produktem, ale většina lidí o nich dosud neslyšela. Kromě toho, i když by někteří mohli mít zájem o vyzkoušení těchto brýlí, nemají si je kde vyzkoušet. V České republice dosud neexistují místa, kde by je mohli vyzkoušet, a nemají koho se zeptat na jejich funkčnost a přínosy.

Lexilens® - revoluce v přístupu k dyslexii: Brýle nejsou jen obyčejným optickým nástrojem. Jsou výsledkem let výzkumu a vývoje a byly navrženy tak, aby přímo řešily hlavní problém lidí s dyslexií.

 • Mnoho uživatelů zaznamenalo zlepšení ve čtení a psaní již během prvních dnů používání brýlí.
 • Když lidé vidí, jak se jejich schopnosti zlepšují, cítí se sebevědomější a motivovanější k dalšímu učení.
 • Boj s dyslexií může být velmi stresující. Naše brýle pomáhají snížit tento stres tím, že přináší uživatelům nástroj, který jim pomůže k úspěchu.

Co říkají uživatelé

Věřím, že důvěra je klíčová, a proto bych rád sdílel několik referencí od lidí, kteří vyzkoušeli brýle Lexilens® a zažili jejich přínosy z první ruky:

Vyzkoušeli jsme vše pro to, aby se naše dyslektická dcera cítila ve škole lépe. Díky brýlím se cítila "normálně"... děkuji! Uvádím, že to funguje pouze v případě, že výše uvedené světlo není neon (LED OK)
Daniel
Vyzkoušeli jsme vše pro to, aby se naše dyslektická dcera cítila ve škole lépe. Díky brýlím se cítila "normálně"... děkuji! Uvádím, že to funguje pouze v případě, že výše uvedené světlo není neon (LED OK)
Carpentier Emmanuelle
Plynulejší čtení, menší obavy při čtení nahlas. Pokrok je vidět kousek po kousku a sebevědomí se vrací.
Cecile
Bylo to pro mě zjevení. Nemusela jsem hledat slova a rozuměla jsem tomu, co jsem četla. Bylo to skvělé. Vyžadovalo to méně energie.
Mám radost, protože moje dcera zlepšila své učební dovednosti, získala sebedůvěru a konečně dokáže číst romány. Musela opakovat školu, nyní se obejde bez asistenta.
Moje dcera si začala večer sama číst ve své posteli. Přestala jsem v to doufat.
Mám několik akademických titulů a potřebuji mnohem více času na testy jen abych přečet ty pitomé otázky. Nyní čtu 2x rychleji a bez námahy/vynaložené energie na pochopení textu.
Schopnost lépe číst mění vše. Mám teď větší sebevědomí. Umím číst, ale také si najdu nové přátele.

Video je v angličtině, ale můžete zapnout CZ tutulky. Klikněte na ikonu ozubeného kola - nastavení v pravo dole. Nyní klikněte na titulky a následně na již zvolený jazyk, nebo automatický překlad.  Ze seznamu vyberte češtinu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jedná se o pár referencí především francouzských zákazníků. Těším se na první recenze i českých uživatelů :).

Představení brýlí Lexilens®

Brýle Lexilens® představují revoluční řešení pro lidi s dyslexií. Jsou vyvinuty nejnovější technologií, která pomáhá zlepšit čtení a psaní těm, kteří se potýkají s tímto specifickým učebním problémem. Design brýlí je kombinován s pokročilými funkcemi, které poskytují okamžité výsledky. Vizuálně jsou brýle moderní a stylové, ale hlavně pomáhají.

 • Brýle Lexilens® umožní vidět text jasněji a číst plynuleji
 • Snižují energii vloženou do čtení a psaní
 • Zvyšují schopnost pochopení textu a zjednodušují učení
 • Díky tomu zlepšují sebevědomí a celkově zvyšují radost ze života
 • Pomáhají zabránit selhání ve škole, nebo na pracovišti a sociálnímu vyloučení
 • Konstrukce počítá i s případnou potřebou běžných dioptrických brýlí
 • Lehké rámečky a kvalitní materiály pro pohodlné nošení
 • Jedno kompletní nabití trvá přibližně 5 hodin a poskytuje až 25 hodin provozu.

Vědecký objev z roku 2017

Vědecký objev z roku 2017 o zpracování obrazu mozkem od pánů Alberta Le Flocha spoluautora asi 200 prací a patentů a Guye Roparse odhaluje pravděpodobnou příčinu dyslexie a otevírá cestu k novému řešení. 

Lidské oči vidí svět ze dvou různých pohledů (pravé a levé oko). Mozek musí z těchto dvou pohledů vybrat jeden dominantní. Vědci zjistili, že u lidí bez dyslexie je díky tzv. Maxwellovým bodům asymetrie, která pomáhá mozku vybrat správný pohled. U lidí s dyslexií však tato asymetrie chybí nebo je slabší. To může být důvod, proč lidé s dyslexií mají problémy se čtením a psaním viz následující obrázek:

Body s červeným ohraničením ukazují tvar Maxwellových bodů u člověka bez dyslexie a s dyslexií.

Díky tomuto objevu bylo možné vytvořit speciální brýle, které dokážou zrcadlové písmeno odfiltrovat a člověku s dyslexií umožní vidět text normálně. Tento vědecký objev se stal základem pro zařízení, které mění život pro lidi s dyslexií.

 • OCEŇOVANÁ PATENTOVANÁ TECHNOLOGIE
  Technologie Lexilens® je výsledkem více než desetiletého akademického výzkumu. Brýle Lexilens byly vyvinuty společně s původním výzkumným týmem, aby bylo dosaženo optimálního výkonu. Upozorňujeme, že brýle Lexilens® nedoporučujeme osobám trpícím záchvaty epilepsie.

POZOROVANÁ POZITIVNÍ ZMĚNA KVALITY ŽIVOTA

Mnoho lidí může mít o účinnosti brýlí pochybnosti. Je to pochopitelné a chápeme vaše obavy. Proto vás odkazujeme na tuto studii, která potvrzuje účinnost brýlí Lexilens v praxi. Tato studie byla provedena francouzskou skupinou Atol a ukázala významné zlepšení u většiny účastníků.

9 z 10 uživatelů Lexilens zaznamenalo pozitivní změnu ve svém životě, z toho 46 % jednoznačně. Dopad na životní komfort je ještě větší, pokud se brýle používají každý den.

Chopíte se příležitosti a vyzkoušíte to?

Brýle Lexilens® nejsou jen dalším produktem na trhu. Jsou výsledkem let výzkumu a vývoje s cílem pomoci lidem s dyslexií dosáhnout svého plného potenciálu. Pokud znáte někoho s dyslexií, je to příležitost, jak mu skutečně změnit život...

Právě provádíme prvotní testování v České republice. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a staňte se jedním z prvních lidí, kteří tyto  brýle v ČR vyzkouší! 

Pokud mám vaši pozornost a chcete toto revoluční řešení vyzkoušet, domluvte si informativní online schůzku a zjistěte více ještě dnes!

Chápeme, že se můžete obávat něčeho nového a říkáte si, opravdu to funguje? Jak to, že jsem o tom ještě neslyšel(a)?

Abych rozptýlil všechny vaše obavy, nabízím poznávací hovor, během kterého vám představím a ukážu všechny výhody a vlastnosti brýlí Lexilens® a zodpovím vaše otázky.

Budete-li chtít vědět více, domluvíme si osobní schůzku na které můžeme brýle sami otestovat. 

Vše je zcela bez závazků a neriskujete tím vůbec nic. Můžete jen získat.

Brýle Lexilens představují revoluční řešení pro lidi s dyslexií. Nabízíme vám jedinečnou příležitost tyto brýle vyzkoušet. Nenechte si ujít tuto příležitost!

Kdo jsme a jaká je naše mise

Lukáš Štěpánek

Zástupce Lexilens pro Českou republiku
Svůj příběh popisuji výše na této stránce i v sekci "Můj příběh" na tomto webu. Lexilens je pro mě mise, na které mohu pomáhat lidem s dyslexií zlepšovat svůj život.

Vývoj a výrobu brýlí provádí francouzská společnost ABEYE, která byla založena v roce 2018 a je start-upem v oblasti zdravotnických technologií, za kterým stojí společnost ATOL LES OPTICIENS a která vyvíjí inovativní řešení pro lepší zdraví a wellness.

ATOL LES OPTICIENS je jednou z hlavních maloobchodních sítí optiky ve Francii s 830 prodejními místy. Skupina se v roce 2015 vydala cestou inovací a uvedla na trh první elektronické brýle Lexilens, které pomáhají dyslektikům lépe číst a učit se, aby mohli naplno projevit svůj potenciál.

Je pravda, že jsem si řekl, že jsem dyslektik, a tak to prostě je. Než jsem vyzkoušel Lexilence, už jsem nechtěl číst. Ani když jsem objevil mangu. Když jsem to zkusil a viděl, že to funguje, pochopil jsem, že to skutečné a že to může pomoct mnoha lidem. Opravdu mi to přišlo neuvěřitelný, ale bylo to fakt.
Lukas
Bylo pro mě velmi těžké číst. Stálo mě to hodně energie. Brýle jsem dostala v prosinci 2020. Je to úleva, že mám řešení. Během pár minut je hned vidět, že čtu plynuleji. Už si nepletu slova. Překvapilo mě, jak rychle čtu. Je to působivé. Je to dokonce fakt ohromující. Skutečné řešení pro mě, abych začala nový život.
Clara
Od mala jsem byl dyslektik. Čtení jsem se učil fakt těžko a taky jsem měl problémy se vztahy s ostatními. Když si nasadíš Lexilens, tak je čtení mnohem rychlejší a vyžaduje mnohem míň přemýšlení. Jsem také více v pohodě před svým synem. Když mu čtu pohádky, tak to víc ocení, protože čtu stejně dobře jako máma. A nakonec to nepohodlí, které jsem měl jako dítě, úplně zmizelo.
Jordane

Otázky a odpovědi:

Otázka: Fungují brýle u každého? 
Odpověď: Ne. U některých uživatelů se dostavuje okamžitý WOW efekt, takže vidí okamžité výsledky. Jiní zaznamenají zlepšení, které se zvětšuje dalším cvičením. U malé části testovaných nedošlo k žádnému zlepšení.

Otázka: Jak to funguje? Prostě brýle nasadím a je to? 
Odpověď: Každá dyslexie je jiná a proto je potřeba brýle před použitím zkalibrovat podle individuálních potřeb. První kalibrace by měla proběhnout v poradně, uživatel může použít i aplikaci na telefonu.

Otázka: Mají brýle nějaká omezení? 
Odpověď: Ano. Brýle nelze použít na displeje (telefony / PC apod.) a fungují pouze pod přirozemým, nebo LED světlem. 

Otázka: Jaké jsou záruky? Co když nebude klient spokojen? 
Odpověď: Chceme, aby naši zákazníci byli spokojeni, proto nabízíme garanci 100% spokojenosti, která zahrnuje možnost vrácení do 30-ti dnů bez udání důvodu. Základem je kvalitní vstupní test. Na produkt platí klasická dvouletá záruka (na baterie je zákonem upravená záruka).

Nenechte si ujít tuto příležitost!

Brýle Lexilens představují revoluční řešení pro lidi s dyslexií. Staňtě se  součástí této změny a pomozte svým známým dosáhnout svých snů. 

Stojíte na křižovatce. Na jedné straně je pokračování vašeho dosavadního života, kde se snažíte pomáhat lidem s dyslexií tradičními metodami, ale možná cítíte, že něco chybí. Na druhé straně je nová cesta, kde máte možnost využít revoluční technologii brýlí Lexilens a skutečně změnit životy lidí s dyslexií.

Představte si, jak by se vaše dítě cítilo, kdyby mělo nástroj, který by mu/jí skutečně pomohl zlepšit čtenářské dovednosti. Představte si úsměvy na jejich tvářích, když poprvé pochopí text, který čtou, bez boje a frustrace. Představte si jaké to je, vidět své děti šťastné a sebevědomé.

Nyní se rozhodněte. Chcete pokračovat ve svém dosavadním životě a nechat tuto příležitost projít kolem vás? Nebo chcete udělat krok vpřed, přijmout novou technologii a skutečně změnit životy svých klientů?

Je čas udělat osudové rozhodnutí.

Chci být součástí revoluce a zjistit více o možnosti testování!