VYSÍLÁNÍ UKONČENO

Registrujte se zdarma na webinář:

VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O FOTOVOLTAICE PRO RODINNÉ DOMY V ROCE 2021 - PŘIPRAVUJE SE.

Nejbližší vysílání proběhne:

02. 12. 2022 v 20:00

Na webinář se registrujte zde:

Registrace brzy skončí. Nepropásnětě tuto šanci...

VYSÍLÁNÍ UKONČENO

Jste majitelem rodinného domu a zajímá vás, jestli je pro vás výhodné vyrábět vlastní elektřinu pomocí fotovoltaických panelů? Chtěli byste zjistit, co všechno to obnáší a jaké jsou výhody a nevýhody vlastní fotovoltaické elektrárny?

Protože fotovoltaické systémy ve své práci navrhuji, řeším se svými klienty, tedy majiteli rodinných domů jako jste vy, každý den tyto otázky:

 • Má pro mě fotovoltaická elektrárna smysl?
 • Kolik to bude stát a co mi to přinese?
 • Jaké zásahy do budovy bude instalace vyžadovat?
 • Mohu čerpat dotace a v jaké výši?
 • Jak vypadá technologie a jaká je její životnost?
 • Můžu prodávat energii, kterou nespotřebuji a odchází do sítě?

Na tyto a další podobné dotazy, které vás možná také napadají, odpovídám opravdu velice často. Proto jsem se rozhodl vytvořit jednoduchého průvodce ve formě online webináře a na všechny otázky v něm jasně odpovědět. 

I když je každý zákazník jiný, protože každá stavba má jiné parametry i spotřebu elektrické energie, je tento průvodce velmi flexibilní a dokáže pokrýt naprostou většinu případů, včetně toho vašeho. 

 

Přitom můžete být klidně technický antitalent. Vše vám vysvětlím bez zbytečných technických pojmů a bude vám to dávat smysl i bez předchozích znalostí.

Cílem tohoto webináře je provést vás problematikou výběru a provozu fotovoltaické elektrárny tak, abyste si na konci mohli říci, jestli má pro vás smysl fotovoltaickou elektrárnu pořizovat, nebo ne.

Jestliže jste majitelem rodinného domu a o fotovoltaice uvažujete, na webinář se určitě přihlašte - nic neriskujete a zdarma získáte opravdu hodnotné informace, které jinde na internetu nenajdete.

VYSÍLÁNÍ UKONČENO

Webinářem vás provede

Lukáš Štěpánek

Odborný poradce pro navrhování FVE
Lukáš pracuje jako odborný poradce a pomáhá majitelům rodinných domů vybrat ten nejlepší fotovoltaický systém podle jejich spotřebního profilu. Díky tomu mohou šetřit peníze za elektřinu a chovat se udržitelně.

Registrujte se na webinář a zajistěte si své místo ještě dnes:

Nejbliží vysílání proběhne

02. 12. 2022 v 20:00

Podívejte se, co přesně vám webinář přinese:

Na webináři se dozvíte odpovědi na 11 zásadních otázek, které si musí před instalací fotovoltaické elektrárny každý položit: 

1. Co můžete od FVE reálně očekávat

Pravda je, že lidé většinou neví, co můžou od fotovoltaiky očekávat a jejich představy bývají nereálné. Je to tím, že fotovoltaiku většina lidí ještě nekupovala. Když jdete kupovat oblečení, elektroniku, nebo auto, víte co chcete a máte i představu o tom, kolik vás to bude stát. Když ale pořizujete fotovoltaiku, máte štěstí, když ji má soused, nebo kamarád a můžete se na ni u něj podívat. Na webináři si ukážeme, co přesně vám  tato technologie může nabídnout a co naopak ne.

2. Kdy nemá smysl o FVE uvažovat

Ne každý má možnost fotovoltaickou elektrárnu instalovat a ne vždy to má smysl. Podíváme se, jak vypadají situace, které nám mohou instalaci fotovoltaické elektrárny překazit a v jakých případech nemá smysl o fotovoltaické elektrárně uvažovat.

3. Jak FVE vlastně funguje

Nebudeme zabíhat do technických detailů, ale na začátku si představíme fotovoltaiku trochu obecněji a podíváme se na základní principy fungování a jak je to se slunečním osvitem u nás v České republice. Povíme si o tom, jaké jsou výhody, ale také nevýhody fotovoltaických elektráren.

4. Jaké jsou typy systémů

Možných řešení a systémů je celá řada. Záleží na tom, na co chcete fotovoltaiku využívat. Jiný systém např. použijete, pokud chcete fotovoltaiku využít pro rodinný dům, který je připojený do elektrické sítě, nebo stavíte na odlehlém místě bez možnosti připojení. 

5. Kolik energie (jaký výkon) potřebujeme

Je Vaše spotřeba spíše menší protože elektřinu používáte především na svícení, PC, TV a pračku, nebo máte elektrický bojler na ohřev teplé užitkové vody, či elektřinou i vytápíte? Každá situce vyžaduje jiný systém a na webináři si řekneme, jaké řešení je nejvhodnější pro vás.

6. Technická připravenost budovy

V tomto kroku si povíme, jaké jsou požadavky na technickou připravenost domu. Jak by měla vypadat střecha, kam umístit technologii fotovoltaické elektrárny, jaké kabelové trasy je potřeba vybudovat apod. 

7. Technologie

V tomto bodě si ukážeme, z jakých kompnent se vlastně fotovoltaická elektrárna skládá a jakou mají funkci.

8. Dotace

Do konce rolku 2021 je možné na pořízení fotovoltaické elektrárny získat finanční podporu z dotačního programu Nová zelená  úsporám. Ukážeme si, za jakých podmínek je možné dotaci čerpat a jestli není nakonec lepší systém bez dotace?

9. Ekonomika

V devátém kroku si posvítíme na téma návratnosti a ukážeme si, jak spočítat ekonomickou stránku věci.

10. Výběr dodavatele

Fotovoltaika je investice na 30 i více let. Výběr toho pravého dodavatele je klíčový, jinak se vám může stát, že místo elektrárny budete mít nejdražší ozdobu střechy na světě. Jak ale vybrat tu správnou realizační firmu? To zjistíte v tomto bodě. Nedám vám sice žádné tipy na konkrétní firmy, ale ukážeme si obecné znaky, podle kterých spárvného dodavatele vybrat.

11. Je to vůbec ekologické?

O fotovoltaice se mluví jako o obnovitelné cestě při výrobu elektřiny. Je to ale opravdu tak? Jak se recyklují FV panely? 

12. Bonus na závěr

Pro ty co vydrží až do konce mám připravený velmi užitečný bonus v podobě...ale víte co? Já to nebudu prozrazovat a řeknu vám to až na webináři 🙂 

Jak se na webinář dostat

1) Zaregistrujte se pomocí registračního formuláře na této stránce a následně potvrďte svůj e-mail*.

2) V čase vysílání klikněte na odkaz, který dostanete do e-mailu po registraci. Tím se dostanete na stránku, na které bude vysílání probíhat.

Kdy a kde se bude webinář konat

Webinář probíhá online. Odkaz na stránku s vysíláním získáte po registraci. Další vysílání proběhne:

02. 12. 2022 v 20:00

Doba trvání webináře je 90 minut.

Pro správné fungování přenosu doporučujeme použít internetový prohlížeč Chrome od společnosti Google.

* Kvůli GDPR používám dvoufázové přihlašování. To znamená, že Vám přijde potvrzovací e-mail a na webinář se dá přihlásit až po ověření adresy. 

Podívejte se, co na spolupráci s Lukášem říkají jeho zákazníci:

Ptal jste se mě předtím na první dojmy z FVE, dnes už to pár dní běží naostro a už dokonce přestalo být zataženo, takže už mám první opravdové zkušenosti. Zdá se že velikost systému a baterie jsme trefili správné, přebytky mám téměř nulové. Pokud nějaké jsou, tak se z nich nabíjí auto, to funguje přesně jak jsem si představoval. Baterie vydrží do druhého dne dokud začne svítit slunce, takže v podstatě dokud není zataženo, tak elektřinu z DS nespotřebuje skoro žádnou. Takže spokojenost. Děkuji,
RastislavIT specialista
Pan Štěpánek nám navrhl vyníkající systém, který reflektuje potřeby našeho domu a vyrobenou elektřinu efektivně využívá. Díky tomu se nám snížila spotřeba elektřiny o téměř 50%. Krátce po instalaci došlo k výpadku sítě a byl to opravdu dobrý pocit, mít zajištěnou elektřinu. I když se ostatní domy ponořily do tmy, v našem domě se vesele svítilo :). Také se mi líbilo doporučení celočerných panelů, které jsou na naší černé střeše méně nápadné.
JindřichObchodní ředitel

Pro koho je webinář určený

 • Pro majitele rodinných domů
 • Pro zájemce o fotovoltaické systémy
 • Pro lidi, kterým záleží na životním prostředí a chtějí se chovat udržitelně
 • Pro lidi, kteří chtějí chytře a bezpečně investovat
 • Pro lidi, kteří chtějí získat nezávislost na síti

Pro koho není webinář určený

 • Pro majitele rekreačních objektů a bytových domů
 • Pro profesionály a zdatné kutily
 • Pro lidi, kteří jsou se vším spokojeni a nechtějí nic řešit
 • Pro věčně nespokojené rejpaly
 • Pro lidi, kteří nevěří v nové technologie a pokrok

Registrujte se zdarma na webinář:

VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O FOTOVOLTAICE PRO RODINNÉ DOMY V ROCE 2021

Nejbližší vysílání proběhne:

02. 12. 2022 v 20:00

Registrace brzy skončí. Nepropásnětě tuto šanci...